İnsanoğlu için seks yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Özellikle seks yapan bireyler bunun faydalarını en iyi şekilde görebiliyor. Seks yapmanız için çok sayıda sebep bulunmaktadır. Seks yapan bireylerin kilo alması daha zor hale gelmektedir. Yarım saatlik bir cinsel ilişki yaşayan birey 250 kalori yakabilir. Bu sayede birçok kişi istemsiz kilolarından kurtulabilir. Seks yapan bireyler kalp ve damar sağlığının bu durumdan olumlu etkilendiğini görebilir. Bu konuda yapılan araştırmalara göre haftada üç veya daha fazla seks yapan erkeklerin kalp krizine yakalanma ihtimali yarı yarıya düşmektedir. Dolayısıyla yaşamınızda seksin devamlı yer alması gerektiği kanıtlarla beraber ortadadır. Bunun yanı sıra Felç olma riskini azaltıcı bir etkisi bulunaktadır. Düzenli seks yapan erkekler ve kadınlarda Felç veya inme risklerinin oluşması ihtimali düşmektedir.

Seks Yapmak İçin Bilimsel Nedenler

Seks yapan bireyler uykusuzluk problemlerini giderebilir. Cinsel ilişki sırasında salınan doğal mutluluk hormonları sayesinde vücut oldukça rahatlamaktadır. Bu durum ilişki sonrasında kendisini güzel bir uykuya bırakmaktadır. Seks yapan bireylerin koku duyusu gelişmektedir. Orgazm sırasında beyinde Hipofiz bölgesinde salgılanan prolaktin hormonu ile birlikte beynin koku merkezi uyarılmaktadır. Bu şekilde kişiler eğer düzenli seks yaparsa koku duyularını geliştirebiliyor. Dr. Mehmet Öz tarafından yapılan açıklamalara göre bir yılda 100’den fazla seks yapan bireyler yaptığı bu ilişkiler ile yaşlanmayı engelleyebiliyor. Bu durumla birlikte insanların cildi daha güzel bir hale gelebiliyor. Seks yapan bireylerin aynı zamanda bağışıklık sistemi güçlenmektedir. Yapılan araştırmalara göre haftada bir veya iki kere seks yapan bireyler bağışıklık sistemi üzerinde %30 oranında etki yapmaktadır. Hastalıklara karşı daha güçlü hale gelmek için seks yapmak gerekir.

Seks yapan birçok kişinin bileceği üzerine Seksin ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Pek çok kadın özellikle cinsel ilişki sırasında yaşadığı Orgazm ile aldığı acıyı hissetmemektedir. Mutluluk hormonunun yükselmesiyle birlikte ağrı kesici halini görmek mümkün oluyor. Her iki tarafta tatmin edici bir seks yaşadığı zaman migren ağrıları yok oluyor. Bu noktada bireylerin zevkli ve şehvetli bir ilişki yaşaması önemli bir ayrıntıdır.