Yılın belli zamanlarında erkekler ve kadınlar yoğun iş temposuna bağlı olarak cinsel isteği yöneten hormonlar düşüşe geçmeye başlayabiliyor. Özellikle bu aylarda bitkinlik ve yorgunluğun görülmesi mümkün hale gelebiliyor. Zihinsel ve fiziksel motivasyon kaybının yaşanmaması adına bu konuda önerilere dikkat etmek gerekiyor. Erkeklerde sertleşme kalitesi ve boşalma kontrolünde bozukluklar bu süreçte meydana gelebilir. Cinsel gücü en çok etkileyen faktörler arasında stres, sigara, alkol gibi durumlar bulunmaktadır. Cinsel gücün olumsuz etkilenmesi aynı zamanda hareketsiz bir yaşa sürme ve beslenme yanlışları gibi birçok konu bulunmaktadır. Cinsel bölge sağlığını aynı zamanda ortaya çıkan yağ fazlalığı ve stres gibi durumlar olumsuz etkilemektedir.

Çinko Desteği

Mevsim geçişlerinde Çinko desteğini almak gerekir. Cinsel performansı düşüren en önemli hastalıklar arasında grip, nezle ve soğuk algınlığı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra burun akıntısı, hapşırma ve ateş gibi birçok etki sizin cinsel yaşamınızın olumuz etkilenmesine neden olabilir. Bunun için grip ve zatüre aşılarınızı yaptırmanız tavsiye edilir. Bu noktada Çinko bağışıklığı kuvvetlendirmek için önemli bir mineraldir. Soğuk algınlığı durumunda kişiler Çinko, c vitamini gibi destekler alabilir.

Cinsel Tıbbi Kontroller

Cinsel tıbbi kontrollerinizi yaptırmak en önemlidir. Peniste şekil ve hacim bozuklukları meydana gelebilir. Birçok ilaç cinsel performansı düşürebilir. Cinsel performansınızı kontrol ettirmek için çekinmenize gerek yoktur. Yapılan kontrollerle beraber peniste hisler ve damarlar detaylı olarak incelenebilir. Testis fonksiyonları ve yerleşimi gibi birçok konuya bakılabilir. Prostat büyümesi ve kanserler bu süreçte tespit edilebilir.

Kış Aylarında Depresyona Dikkat

Sonbahar ve Kış aylarında özellikle Güneşin artık daha az çıkmasıyla vücudun kendi iç saati değişmektedir. Mutluluk hormonu bu süreçte daha az salgılanmaktadır. Mevsimsel duygu durum bozukluğu bu süreçte ortaya çıkabiliyor. Cinsel istekte azalma ve sertleşme kalitesi gibi birçok konu değişime müsait olabilir. Cinsel sorunlarınız bu süreçte ortaya çıkabilir. Dolayısıyla kendinizi iyi hissetmek için bulunduğunuz ortama devamlı olarak güneşi sokmanız gerekmektedir. Güneşli günlerde dışarı çıkmak ve yürüyüş yapmak size fazlasıyla iyi gelebilir.