Kişilerin kendi cinsel yaşamını geliştirmeleri tamamen kendi ellerinde olan bir durumdur. Özellikle 30 yaşından sonra erkeklerde seks hormonları giderek düşmeye başlar. Bu durumu birçok neden etkileyebilir. Stres, hareketsiz yaşam, sigara ve daha birçok konu erkeklerin etkilenmesine neden olabilir. Bu durumlar cinsel gücü baltalayabilir. Cinsel yaşamın korunması ve iyi bir şekilde hareket edilmesi için bir yılda en az bir kere cinsel check-up yaptırılması gerekir. Erkeklerde cinsel yaşamın son derece aktif ve sağlıklı geçmesini sağlamak için bu konuda bilgili olmak gerekir. Erkekler özellikle uzun süre cinsellikte performansının üst düzeyde kalmasını isteyebiliyor. Bu başarıya ulaşabilmek içinse erkeklerin bazı dönemlerde kendi cinsel gücünü ateşlemesi gerekmektedir. Bu noktada özellikle cinsel bölgede olan gençleştirme tedavisi ve çeşitli yöntemler işe yaramaktadır. 40 yaşından sonra cinsel yaşamın çok daha sağlıklı hale gelmesini sağlamak için bunların yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Cinsel Sorunlar İçin Doktora Gidin

Cinsel sorun yaşadığını düşünen erkekler veya kadınlarda oldukça az oranlarda doktora katılım olduğu bilinmektedir. Özellikle bu noktada daha kötüsü olan birçok kişi dost tavsiyesi üzerine veya internet üzerinden kendi hastalığının teşhisini koyabiliyor ve reçetesini arayabiliyor. Bu noktada kişilerin her ilacın kendisine uygun olmadığını bilmesi gerekir. Cinsel güçle alakalı birçok ürün sizin hepten cinsel gücünüzü kaybetmenize neden olabilir.

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Öneriler

Kıyaslama ve Yetersiz Hissetme

Cinsel ilişkilerde özellikle erkekler performansının yetersiz olduğu hissine kapılmamalıdır. Günümüzde hemen hemen tüm erkekler pornografik içerikler izleyerek orada bulunan erkekleri kendi yerine koyarak kendi yetersizliğini bitirmeye çalışır. İnternette olan abartılı performansları izlemek ve bunlarla kıyaslamak yerine erkeklerin yalnızca tek geri bildirim noktası eşi olmalıdır. Eşini memnun edecek kadar bir performans sergileniyorsa erkeklerin bu konuda mutlu olmaktan başka şeyleri aramasına hiç gerek yoktur.

Cinsel Ödüller

Cinsel ilişki yaşanırken bu hayatın çok daha renkli hale gelmesini sağlayarak tatmin duygusunu iliklerinize kadar hissetmelisiniz. Cinsellik sonlandığında halen tatmin olamıyorsanız eşinizle bu konuyu konuşarak cinsel ilişkiye daha ne kadar renk getirebileceğinizi düşünebilirsiniz.